Honzik & Besi

Besi

Besi je opravdu výjimečná fenka zlatého retrívra. Má měkkou, zlatou srst, moudré oči a skvělý charakter. Ověřili to odborníci ze školícího střediska Helppes v Praze, kde právě teď Besi prochází školením, aby se stala kvalifikovaným asistenčním psem. Fenka prošla podrobným vyšetřením, který potvrdil, že nemá žádné vrozené vady ani nemoci. Ukázalo se, že Besi je stoprocentně zdravá!

Odborníci zkoumali také její charakter, pozorovali jak se Besi chová v nových situacích, na hlučných místech, jak reaguje na nové vůně a lidi. Besi prošla veškerými testy bez jediného problému. Je to ideální kandidátka na asistenčního psa, i když školit se bude muset ještě dlouho. Svému novému majiteli bude pomáhat ve všech každodenních úkolech – pomůže mu se pohybovat, oblékat, zhasínat světlo… Co je ale nejdůležitější, Besi dává člověku pocit jistoty a její přítomnost může Honzíkovi nahradit 24 hodinovou terapii.

Úžasný charakter zlatých retrívrů z nich dělá ideální partnery pro lidi trpící celou řadou poruch a postižení, ale aby toho dosáhl, musí nejprve projít řádným školením. Právě proto Besi přijela do Helppes. Její trénink zabere 9 až 12 měsíců a to celé financuje firma Friendly Finance. Až bude Besi připravená, přestěhuje se za Honzíkem a jeho rodiči. Chlapec trpí autismem a mírnou mentální retardací, takže přítomnost Besi mu moc pomůže.