Honzik & Besi

Ahoj, já jsem Besi. Podívejte se, jak jsem se stala asistenčním psem

Přidáno: 10.07.2015 0

Jmenuji se Besi a brzy budu asistenčním psem šestiletého Honzíka, který trpí autismem. Kvůli nemoci má chlapeček problémy s komunikací, orientací v prostoru, neví, jak chodit přes obrubníky a necítí se dobře ve společnosti jiných lidí. Nechce chodit do školy, mívá záchvaty vzteku, brečí a co je ze všeho nejhorší, nemá kamarády! Chci Honzíkovi pomoci vyřešit všechny ty problémy a zjednodušit mu každodenní život. Doufám, že díky mně překoná strach z cizích lidí – přidám mu odvahu a sebejistotu, pomůžu zlomit komunikační bariéry. Pohybovat se spolu bude jednodušší. Všechno ho naučím! Věřím, že se rychle spřátelíme a kromě toho budu obrovskou podporou pro něj i jeho rodiče. Udělám všechno, co je v mých silách, abych jim pomohla pečovat o jejich syna.

Když jsem přijela do Helppes – mého nového školicího střediska – byli všichni nadšení! Stále opakovali, že jsem naprosto ideální fenka pro Honzíka a jeho rodinu a vyprávěli o tom, jak těžké mě bylo najít. Celý tým držel palce, abych úspěšně prošla zdravotními a povahovými testy. Ty testy vůbec nejsou k smíchu! Ve středisku mi udělali také velmi podrobný rentgen pánve a kloubů a odborník Dr. Duchek pečlivě analyzoval výsledky. Ukázalo se, že jsou velmi dobré. Dokonce i vyšetření krve a všechna další vyšetření dopadla úspěšně. Spadl mi kámen ze srdce. Jsem zdravá fenka, můžu se starat o Honzíka!

Potom jsem musela ještě ukázat, že jsem chytrá a mám dobrý charakter na to, abych se stala asistenčním psem. Můj trenér mě vzal do města, aby se podíval, jak reaguji v různých neočekávaných situacích. Pečlivě pozoroval, jestli nejsem příliš nervózní, jestli se brzo neznepokojuji, anebo mě nebere vztek. Ukázalo se, že ne. Byla jsem moc klidná a tichá. Jsem dobrý pes! Nebojím se cestovat ve veřejné dopravě, umím chodit po schodech, používat výtah a eskalátor. I v davu se vůbec nebojím a prokázala jsem, že nemám sklony k lovu.

Uspěla jsem ve všech testech. Přijali mě na psí akademii Helppes, kde se naučím všechno, co je nezbytné k tomu, abych se stala opravdovým asistenčním psem pro Honzíka a jeho rodiče. Už jsem se s nimi dokonce i seznámila! Přišli mě navštívit do školy. Byli nadšení, ale já ještě víc. Nemůžu se dočkat, až budeme spolu bydlet. Slíbila jsem, že budu tvrdě pracovat a všechno se naučím, aby si mě mohli rychle vzít domů.

A ještě moje trenérka! Jmenuje se Katka a všechno mě naučí. Rychle si všechno zapamatuji a každý den budu Honzíkovi pomáhat.

Tak zatím ahoj, ale nebojte, budu psát, jak to jde ve škole.

Komentář